Encoding Platformu

Encoding Platformu

Bulut Medya Encoding

Audio ve Video içerikleriniz mi var? Hangi format, hangi çözünürlük, hangi codec, hangi protokol konusunda aklınız mı karışıyor? Mediatriple olarak internet üzerinden dağıtacağınız her içeriğinizin tüm encoding sürecini sizin için otomatik olarak dizayn edip, içeriğinizi her platforma uygun olan varyasyonları ile birlikte encode ediyor ve bu süreçte sizleri bu karışıklıkla karşı karşıya kalmaktan kurtarıyoruz. Yüzlerce kullanılabilecek değer matrisleri yerine sizi kullanmayı düşündüğünüz platformlar için belirlenmiş en optimum görüntü kalitesi, çözünürlük ve bitrate değerleri ile içeriğinizi webe taşıyoruz.


Kodecler (Codecs)

Yaygın ve bilinen tüm medya kodeclerini en fazla cihaz uygunluğu destekleyebilmesi için kullanıyoruz. Videolarınız H.264, H.263, Theora ve VP8(WebM) kodecleri ile encode edilebiliyor. Ses dosyalarınız AAC, MPEG-3 Audio Layer III (mp3) ve Vorbis kodecleri ile encode edilebiliyor. Genel olarak 3 farklı profil üzerinde(yüksek-orta-düşük) seviye ile kullanılan içeriğiniz 3G ‘den yüksek hızlı internete kadar olan her bağlantı hızına uygun olarak kullanılabiliyor.


Taşıyıcılar (Containers)

Yaygın ve bilinen tüm medya taşıyıcılarını standart değerleri ile kullanıyoruz. Aktif kullanımda olan temel yapılar üzerine odaklanıyoruz. İçeriklerinizi MPEG-4 (.mp4), Flash (.flv), Ogg(.ogv/.ogg) veya 3GP (.3gp/.3g2) olmak üzere ihtiyaca uygun taşıyıcıları ile hazırlıyoruz. Bu sayece içeriklerinizin modern tarayıcılar, akıllı telefonlar, tabletler, Set-top Box ve Oyun konsollarında sorunsuz izlenebiliyor.