hızlandırma servisleri

Mediatriple akıllı cache mimarisi sayesinde tüm trafik yükünüzü üstleniyoruz.

hızlı web sitesi = mutlu ziyatetçi

Mediatriple’ın hızlandırma servisi, web sitenizde bulunan içeriklerin kullanıcılarınıza çok daha hızlı bir şekilde iletilmesini sağlar. Hızlandırma Servisi, temelde katma değerli hizmetler içeren ve farklı coğrafi lokasyonlarda konumlandırılmış yüksek kapasiteli Cache Sunucuları üzerinden sağlanır. Böylece içerikleriniz; en verimli (IO Load ve Bandwidht) lokasyondan anlık yüksek trafiklerden etkilenmeyecek seviyede, sorunsuz iletilir.
Mediatriple ile verinin sadece en hızlı değil en güvenilir yoldan da iletilmesi çözümün bir parçasıdır.

Statik İçerik Hızlandırma Servisi

Web sitelerinde bulunan statik içerikler (swf, imaj, css ve js dosyaları, vb.) düşük data boyutlarına rağmen yüksek hit oranlarına sahip olur. Statik içerik hızlandırma servisleri bantgenişliği optimizasyonunun yanı sıra IO Load otimizasyonu da sağlar.

Hızlandırma Servisi 2 farklı topolojide entegre edilir.

  • Origin Depolama + Edge Depolama
  • Edge Depolama

Yüksek kapasiteli hızlandırma servisi, web sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar. Ziyaretçi devamlılığı ve arama motorları optimizasyonları için kaçınılmaz olan bu servise hızlıca geçiş yapılabilir.

Dinamik İçerik Hızlandırma Servisi

Dinamik içerikler, doğası gereği origin sunucuya tekrarlanan şekilde ileri ve geri çağrılarda bulunur; bu nedenle büyük bir bölümü önbelleklenmeye uygun olmadığından uçtan uca bir çözümü gerektirir.
Dinamik içeriklerin hızlandırma metot bazlı ayrımları ve içeriklerin ön hazırlanmış halini içinde barındırır. Get, Post, Head başlıca yöntemler olarak göze çarpsa da servislerin uygulama ve entegrasyonu sırasında farklı metot ve yöntemler kurgulanıp uygulanabilir. Bu sayede Mediatriple Dinamik İçerik Hızlandırma servisi, istenilen içeriğin gecikme süresini ve değişken gidiş geliş süresini optimize eder.
Dinamik içerik Hızlandırma servisi ağ katmanındaki paketlerin aktarımını hızlandırmak için gelişmiş bir DNS eşleşmesine ek olarak, TCP Algortiması içerir ve bu sayede olası ağ tıkanıklıkları ile başa çıkarken paket kaybının da önüne geçer.

Dinamik İçerik Hızlandırma servisimiz gelen her istekte yeni bir bağlantı başlatmak yerine; edge sunuculardan origin sunucuya ve edge sunucular arasında HTTP bağlantılarını yineler.
Hızlandırma servislerimiz dinamik içeriğin önbelleğe alınabilir kısmını belirleyip ilgili işlemi gerçekleştirerek içeriğinizi hızlandırır.

Web sitesi Hızlandırma Servisi

Websitesi Hızlandırma Servisi dinamik ve statik içeriklere ek olarak html dahil cache yapısında sağlanır. Servisin kullanımında origin sunucularınıza ulaşılamadığı durumlar dahil olmak üzere web sitenizin ayakta kalması sağlanmış olur. Downtime ayarlaması ve yönetilmesi entegrasyon sürecinde belirlenir ve fiyatlandırılır.

Web sitenize sağladığımız faydaları size anlatabilir ve oluşturacağımız çözümler sayesinde Web sitenizi hızlandırabiliriz.

WEB SİTEMİ HIZLANDIR