always on

Bizimle emin ellerdesiniz;

Kesintisiz ve sorunsuz bir alt yapıyla sisteminiz daima çevrimiçi.

Globalleşen dünyada bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmalar kazanç sağladığı iş yükünün kesintisiz olarak sağlanmasını ister ve bu sayede faaliyetinin sürdürülebilir olması üzerine pozisyon alır. Bu bağlamda internet en hızlı olarak bu misyonu yüklenen ve yüklendiği misyon itibari ile de sürekli ayakta kalması gereken kesintisiz bir yapıya bürünmüştür.

Mediatriple CDN dünya üzerinde 3 kıtada, 7 ülkede pop noktaları ile birbirine cluster olarak bağlanan ve kullandığı yapay zekası ile kullanıcıya en yakın pear noktasından hizmet vermeyi amaçlayan; bu sayede kullanıcıya veri trafiğinden tasarruf sağlayan bir sunucu yapısına sahiptir. Yüksek bant genişliği, yaygın network noktaları ve aktif-aktif, aktif pasif çalışabilen yedekli sunucuları ile %99.98 uptime garantisi sunar.

SSL (SECURE SOCKETS LAYER)

Secure Sockets Layer olarak kodlanan SSL; güvenli giriş katmanı demektir. Verinin güvenliğini almak ,transferi sırasında üçüncü kullanıcıların şifreleme yönetimi ile erişimini engellemek , verinin istemci ve sunucu arasında doğrulamasını yapmak üzerine misyonlar yüklenir.

256 bit şifrelemeye sahip kodlama sayesinde çözülmesi imkansız olan bu veriyi, kurum güvenli bir şekilde alabilir.

Gönderenin Public key, alıcının Private key kullandığı bu veri transferi tamamen güvenli bir veri trafiği sağlamaya yöneliktir. Bilgisayarlar arasında, dışarıdan başka bir kullanıcının müdahalesine izin vermeden, anahtar-kilit uyumu ile veriyi şifreleyen bir teknolojidir.

LOAD BALANCER

Network yük dengeleme servisi olarak bilinen teknoloji temelde Network’e gelen aşırı yükü dengeleme ve sahip olduğu bant genişliklerinin büyüklüğüne göre bu trafiği hatasız ve sürdürülebilir bir şekilde sunucuya aktarma misyonunu yüklenir.

Trafik transferi sırasında oluşabilecek hataları tolere edebilme yetisine de sahip bu servis sunucular üzerinde daha yaygın kullanılır.

Temelde bir yönlendirici, bir ağ içinde birden çok yol ile karşılaşınca yönlendirme tablosuna döner ve en düşük yönetimsel uzunluğu seçerek yoluna devam eder; yani bir öncelik belirlemiş olur.

Bundle çalışan Mediatriple CDN Load Balancing servisi, temelde bir yayın sırasında sunucuya gelen kullanıcı (izleyici ) sayısına göre yükü algılayıp kullanıcıyı yönlendirir. Kullanıcı sayısının anlık olarak artması veya azalmasına bağlı olmaksızın Mediatriple CDN Load Balancer, yapay zekasını kullanarak bu bant genişliğini optimize ederek kullanıcının gerektiği kadar trafiği tüketmesini; yani alan kullanmasını sağlayarak maliyet avantajı sunar.

Dinamik İçerik Hızlandırma Servisi içerisinde yer alan rota optimizasyonu bağlantının güvenliğini rotanın tüm bölümleri boyunca sağlar.

İşinize sağladığımız faydaları size anlatabilir ve oluşturacağımız çözümler sayesinde işinizi hızlandırabiliriz.

İŞİMİ HIZLANDIR