ddos koruma

DDos'a Karşı Direncinizi Arttırın.

Bu saldırıların temel amacı, sitenin bir süre erişime engellenmesidir...

DDoS yani Distributed Denial of Service Attack, bir internet hizmetinin sunmuş olduğu kapasitenin üzerine çıkarak o servisi saf dışı bırakmak için kullanılan saldırı tekniğinin adıdır.

DDoS saldırılarının amacı, erişilebilirliği engellemeye yöneliktir; yani hedef sistemi bir süreliğine kullanılamaz/erişilemez hale getirir. DDoS saldırıları sonucunda veri kaybı nadir olarak görülür.

DDoS saldırıları, her zaman kapasite üstü istekler üzerinden gerçekleşmez. Hedef sistemlerde bulunan zafiyetler de sistemin erişilebilirliği açısından benzer riskleri taşır.

DDoS saldırıları birden çok kaynaktan oluşturulur. Kaynaklar yüzlerce veya daha fazla olabilir. O nedenle tek bir IP yi engelleyerek bu saldırıları durdurmak imkansızdır. Farklı originlere yayılmış bu atakların kaynaklarının oluşturduğu trafik ile meşru kullanıcı trafiğini birbirinden ayırmak ise çok zordur.

Mediatriple CDN altyapısı, DDoS için özel olarak geliştirilmiş yapay zeka algoritmaları sayesinde gerçek olmayan ziyaretçi alışkanlıklarını izler ve öğrenen sistemler üzerinden koruma gerçekleştirir.

 

İşinize sağladığımız faydaları size anlatabilir ve oluşturacağımız çözümler sayesinde işinizi hızlandırabiliriz.

İŞİMİ HIZLANDIR