http/2

Çoklu isteklere olan destek, web sitelerinin açılış süresini kısaltıyor.

Mediatriple CDN'e entegre Http 2.0 desteği, hızın yanı sıra güvenliği de içeriyor.

Mediatriple CDN entegre HTTP 2.0 teknolojisi sayesinde hız ve güvenlik bir arada sunulur. HTTP/2.0 , SLL sertifikasyonu ile korunan hızlı bir web sitesi deneyimi sunuyor.

Yeni teknolojiye ayak uydurmuş bu protokol ile beraber geçmişi 1999’ a dayanan http 1.1 protokolü ise aktif kullanılmaya devam etse de, performans değerleri açısından hayli geride bulunuyor.

Mediatriple içerik dağıtım ağı üzerinde desteklenen Http 2.0 desteği IE 11, Firefox v.36 ve Chrome v.40 sonrası sürümlerinde destekleniyor.

 

Web tarayıcı (browser) ve web sunucular arasındaki bağlantının öneminin daha çok vurgulandığı http/2’ da, Server Push ve Üst Başlık (Header) sıkıştırma gibi ek özellikler bulunmaktadır. Bu sayede web tarayıcısından hem daha hızlı veri indirme hem de daha az veri kullanımı sayesinde, network trafiğinin daha efektif kullanımı hedefleniyor. Bir web sitesine bağlandığınızda ilk olarak sunucunuz TCP protokolüne uyarak veriyi sabit büyüklükteki paketlere ayırıp parça parça atmayı dener. Http/2 üzerindeki üst başlık sıkıştırma teknolojisi ise tüm veriyi, tek paket büyüklüğüne kadar sıkıştırabilir ve tek seferde gönderebilir. Dolayısıyla TCP’ nin her request/response süresinden tasarruf eder.

 

Mediatriple CDN http 2.0 ile uyumlu çalışır. SSL desteği de içeren bu özellik daha hızlı daha güvenilir bir yapıda, İçerik Dağıtım Altyapısı’nın beslendiği merkez sunucunuzu yormadan çalışabilir.

Web sitenize sağladığımız faydaları size anlatabilir ve oluşturacağımız çözümler sayesinde web sitenizi hızlandırabiliriz.

WEB SİTEMİ HIZLANDIR