internetten canlı yayın

Etkinliklerinizi, tüm mecralarda İnternetten canlı yayınlıyoruz.

Yılda 100’ün üzerinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik yayıncılığı tecrübemizden faydalanın.

Firmanın, etkinliklerini, müşterilerine ve sektöre en geniş kapsamda iletebileceği İnternetten Canlı Yayın hizmeti anahtar teslim sağlanıyor. İnternetten Canlı Yayın için gerekli detaylı prodüksiyon hizmetine ek olarak, her mecraya taşıdığımız, kesintisiz ve yüksek kaliteli yayınlarımız ile en geniş kitleye ulaşmanın kolaylığını sağlıyor. Yılda +100 gerçekleştirilen etkinlik yayıncılığı tecrübemiz sayesinde olası tüm aksaklıklar, keşif ve test ortamları sunularak sorunsuz atlatılır.

Bireysel veya kurumsal internet canlı yayınlarınızı lokasyon farketmeksizin Mediatriple canlı yayın sistemiyle akıllı telefonlarınızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel internet yayınları için;

İnternetten canlı yayın 3 farklı başlık altında sağlanır.
- Prodüksiyon
- Encoding
- Streaming

Prodüksyion: Yayın için gerekli olan çekim ve prodüksiyon hizmeti, Mediatriple tarafından hizmet detayları kapsamında Ses Işık ve Görüntü olmak üzere sağlanır. Çekim için ihtiyaç duyabileceğiniz her kalemi hizmet satışı olarak sunar. Tek kamera ile sağlayacağınız bir yayından, birçok kamera ile reji, Jimmy jib, Drone ile havadan HD yayın da dahil olmak üzere farklı alternatifleri barındırır.

Encoding: Prodüksiyonu sağlanan yayınların Mediatriple CDN tarafına ulaştırılması için yayınlar en güncel codec’ler sayesinde en iyi kalitede sıkıştırılır ve yayınlanabilir formata dönüştürülür. Encoding tarafında gerçekleştirilen görüntü kalitesi ve içeriğinin Stream edilebilmesi için kaynak lokasyondan, Mediatirple CDN Servislerine gönderimi için yayın yapılan lokasyonda bulunan bir internet bağlantısı kullanılabilir. Bu bağlantının sağlanamadığı durumda ise Canlı Yayın aracı veya Mobil İnternet kullanımları sayesinde alternatif çözüm oluşturulur.

Streaming: İnternet yayınlarının izleyici tarafında sorunsuz izlenmesi için Streaming servisleri kullanılır. İnternetten canlı yayın için Streaming servisleri, Mediatriple CDN servislerine entegredir. Böylece herhangi bir kısıtlamaya , donma ve görüntü kaybı yaşamadan yayınlarınız izleyiciye web ve mobil platformlar üzerinden iletilir.

İnternetten Canlı Yayın, etkinlik bazında sağlanan bir servis olup; saat, gün bazlı sürelerde izleyici kitlesi baz alınarak fiyatlandırılır.

Tüm Mecralarda: İnternet Siteleri, Mobil Uygulamalar, Facebook, Youtube, Scope(periscope)
Canlı Yayınlar, kurumunuzun dilediği tüm mecralar üzerinden yayınlanabilir. İnternet yayınlarının sosyal medyada paylaşma hizmeti, Mediatriple Liveon.ly Servisleri üzerinden yapılmaktadır.

Player Desteği:
İnternet yayınlarında en önemli noktalardan biri ise Player ve Player Fonksiyonlarıdır. Bu kapsamında, Etkinlik canlı yayınlarınızda, web ve mobil platformlar üzerinde gösterimi yapılabilecek, sosyal medya paylaşımları entegre edilmiş, talep edilmesi durumunda reklam gösterimleri yapabilen ve her platforma servis verebilen Player desteği de sağlanır.

Kurum İçi Özel Yayınlar – Secure Stream
İnternet üzerinden sağlanan yayınları, kısıtlı erişim içeren canlı yayınlar olarak da kullanmak mümkün. Profesyonel yöntemde yetkilendirme ile LDAP, Active Directory gibi yapılara entegre edilir. Bu yapıları kullanmayan kurumlarda ise kullanıcı adı ve şifre methodları ile güvenli yayın yapmanız mümkün olur. Yayınlar 3. Kişiler tarafından erişilemez ve yetkisiz kullanıcılara izletilmez.

İnternet üzerinden canlı yayın sağlanan etkinlikler:

Kurumsal/Bireysel Etkinlik Yayınları
Konser Yayınları
Eğitim içerikli Canlı Yayınlar
Basın toplantıları,
Kurum içi bilgilendirme toplantıları

Sesinizi kitlelere duyurmak için internetten canlı yayın yapabilirsiniz

İNTERNETTEN CANLI YAYINLA