monitoring

Monitoring Servisi 7/24 internet canlı yayınlarınızı izliyor.

CDN/Datacenter bağımsız tüm Stream Servisine entegre edilir. Web ve Mobil Yayınlar için uyumludur. Saniyeler içerisinde hatayı kaynağı ile beraber bildirir.

Yayıncılıkta siyaha düşmek tabiri, hoş bir durum değil. Ancak sorun her ne sebeple olur ise olsun bu durumdan haberdar olmak için yayını takip edilmesi gerekir. Aksi taktirde izleyicilerinizden alacağınız mail ve uyarılar ile yayınınızın gittiğini öğrenmek profesyonelce olmaz. Bu sebeple, Mediatriple, CDN hizmetleri üzerinden katma değerli Monitoring Servisleri sağlıyor.

Monitoring Servisi, Video ve Audio olarak internet yayınlarınızı sürekli olarak farklı noktalardan izler ve yayınların sağlıklı olup olmadığı konusunda yaklaşık 135 sn içerisinde, sürecin herhangi bir noktasında oluşan soruna ilişkin alarm bildirimleri oluşturur.

  • Streaming hizmetini Mediatriple CDN üzerinden sağlamanız durumunda, tüm yayınlarınız için halihazırda Monitoring Servisi açık olur.
  • Harici CDN ve/veya Datacenter üzerinden streaming hizmeti sağlıyorsanız da Monitoring Servisini harici olarak kullanabilirsiniz.

Hata Mesaj Örnekleri:

Encoder Kaynaklı Stream Server KaynaklıYayın İçeriği Kaynaklı
Encoder Erişilemez      Stream Server Erişilemez      Siyah Görüntü
Encoder Çalışmıyor      Stream Server Çalışmıyor      Donuk Kare
Encoder Frame Kaybı      Stream Server Bant Genişliği      Ses Sorunlu
Encoder Bant Genişliği

Her operasyonda birden çok servisin yönetimi zordur. Mail bildirimleri ile çalışan Monitoring Servisi, kurumunuza ait kullandığınız uygulamalar ile entegre edilebilir. Web servisleri ve/veya mobil bildirim olmak üzere çalışır. Böylece, Kurum, mevcut operasyon yönetimini sağlayan sürecin dışına çıkmaz ve personel alışkanlıkları değişmez.

Yayındaki sorunlardan anında haberdar olmak için Moniting Servisimizi deneyin.

KONTROLÜMÜ HIZLANDIR