Pazarlamacılar’ın %68’i Dijital Video Harcamalarını Arttıracağını Belirtiyor!

Yakın tarihli bir raporda, pazarlamacıların dijital reklam harcamalarını önemli ölçüde artırmayı planladıkları ve bu alandaki en büyük kazananlardan biri dijital video olduğu belirtiliyor.

Dijital pazarlama ajansı Adtaxi’nin hazırladığı bir araştırma raporuna göre, pazarlamacıların% 74’ü dijital harcamalarını artırmayı planlarken% 20’si aynı seviyeyi koruyacak ve% 3’ü harcamalarını azaltacaktır. Buna karşılık, daha fazla pazarlamacı, TV harcamalarını artırmak yerine azaltmayı planlıyor.

Dijital harcamalarını azaltan pazarlamacılara hangi kategoride en fazla yatırım yapmayı planladığı sorulduğunda; Sosyal platformlar% 81, % 72 ile arama ve % 68 ile video izledi.Pazarlamacıların dijital videoda yükseldikleri belirtilen raporda, TV reklamlarından daha iyi yatırım getirisi sunmasının bu artışı tetiklediği gözlemlenmektedir.. TV reklamları, saniye başına maliyet esasına göre saniyesi 3 ile 4 bin TL arasında olabilir ayrıca hedeflenemezler. Bunu, 25 TL’lik bir CPM (BGBM) ile komuta edebilecek ve daha az israf olacak şekilde hedeflenebilecek dijital video ile karşılaştırdığımızda en etkili kanalın dijital video platformları olduğunu görebilmekteyiz…

Adtaxi ulusal araştırma direktörü Murry Woronoff, “Hedefleme yetenekleriyle, internet reklamcılığı TV’yi oyun dışı bırakıyor ve ekstra maliyet yaratmıyor” diyor.

Not : Büyük OTT ve IP TV platformları, izleyen kişiyi tanıyabilecek yapay zeka sistemleri üzerinden reklam algoritması geliştirmektedir. Dijital reklamları bu platformlarda görürsek şaşırmamak gerekiyor. Bu konuyla alakalı ayrıntılı yazımızı da sizinle daha sonra paylaşacağız.

Kaynak : *Adtaxi